uHabi fungerer som et værktøj til både ejer- og andelsboligforeninger, der samler drift, dokumenter og kommunikation fra både beboere, bestyrelser og administratorer. Hos Qvortrup bruger vi aktivt uHabi i vores ejendomme, fordi den giver et stærkt overblik og letter det daglige administrationsarbejde for alle involverede.
Platformen har hidtil kun eksisteret til web, men nu har de taget det første spadestik til endnu større brugervenlighed; de har nemlig lanceret en app, så du kan tilgå uHabi via mobilen.
Appen er pt. meget beboervendt, men de arbejder løbende på at udvide funktionerne, så den på sigt kan binde både beboere og bestyrelser sammen. Nogle af de kommende funktioner er bl.a. en chat og mulighed for fakturagodkendelse direkte i appen.
Hvis I ikke allerede bruger uHabi og er interesserede i at skifte, eller hvis I har brug for at høre mere om løsningen, så kontakt Martin på ms@qvortrup-adm.dk.